instagram telegram
ellipse
تقویم رویدادها

فونت هاکَذا منتشر شد.

فونت هاکَذا منتشر شد.

به مناسبت روز جهانی دیزاین و هفته‌ی گرافیک۱۴۰۳، فونت هاکذا منتشر شد.

 

 

«هاکذا» با قدمتی از خاطره، رایحه‌ای از مرکب چاپ، و توشه‌ای از صنعت نشر ایران از دل سطر‌به‌سطر نشریات دهه‌ی پنجاه ایران استخراج و احیا شده است. اما این بازسازی، عین‌به‌عین نبوده و اصلاحاتی در جزئیات آن ایجاد شده تا بهره‌برداری از فونت هکذا را برای کاربرش آسان‌تر و بی‌دغدغه‌تر از نمونه‌های مشابه، و برای خواننده‌اش لذت‌بخش‌تر از زمانه‌ی خود کند.

هاکذا در قالب پاراگراف متن، ستون‌های روزنامه‌ای و نیز در قالب عنوان و تیتر اصلی کتاب و مجله قابل استفاده است. بنابراین دست طراح یا کاربر برای بهره‌برداری خلاقانه از فونت کاملاً باز است.

این فونت، هم‌نشینی بی‌دغدغه و صلح‌آمیزِ کلمات فارسی و انگلیسی در کنار یکدیگر را فراهم آورده است تا کاربر فقط با تغییر زبان کیبورد خود، از این امکان در متن مورد نظرش بهره ببرد؛ با این ویژگی که  هر دو از یک جنس و فرم نیز هستند. هاکذا تمام هم‌و‌غم خود را گذاشته تا با اصلاح و مدیریت فضاهای مثبت‌و‌منفی قلم؛ و همچنین کرسیِ منظم حروف و حتی نقطه‌ها، تجربه‌‌ای لذت‌بخش و خاطره‌انگیز برای خواننده‌ی کتاب و نشریه به ارمغان بیاورد.

فونت هاکذا توسط حسن کریم‌زاده از اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران طراحی شده و توسط حسین کریم‌زاده توسعه داده شده است.

فونت هاکذا هم‌اکنون از پلتفرم فونت‌ایران قابل تهیه است.

به اشتراک بگذارید:
آخرین اخبار

بیشتر بخوانید

حامیان انجمن