instagram telegram
ellipse
تقویم رویدادها

گزارش آیین گشایش هفته‌‌ی گرافیک ۱۴۰۳

گزارش آیین گشایش هفته‌‌ی گرافیک ۱۴۰۳

آیین گشایش هفته‌‌ی گرافیک ۱۴۰۳ در خانه‌ی هنرمندان ایران

آیین گشایش هفته‌‌ی گرافیک به همت انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران روز جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد. این مراسم با حضور جمع بزرگی از دست اندرکاران حوزه‌ی گرافیک به خصوص طراحان، هنرجویان عرصه‌ی گرافیک و تجسمی، اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و جمعی از خبرگزاری‌ها و اهالی رسانه در بخش‌های گوناگون ادامه یافت.

در ابتدا خانم نسیم دانا مجری مراسم به حضار خیر مقدم گفته و با ابیاتی از شیخ سخن سعدی شیرازی آغاز مراسم هفته‌ی گرافیک را اعلام کرد. در ادامه آقای بهرام کلهرنیا رئیس انجمن طراحان گرافیک با ایراد سخنانی از پشتیبانی و تلاش دسته جمعی اعضای انجمن در برپایی هفته‌ی گرافیک تقدیر کرد. وی همچنین انجمن طراحان گرافیک ایران را از بنیادی‌ترین انجمن‌های جامعه‌ی تجسمی امروز ایران و میراث امروز روزگار ایران دانست. یک میراث فرهنگی که دست به دست می‌شود تا ببالد و هر دوره آن‌را به فراخور خویش بپرورد. او همچنین افزود که خطاها و کاستی‌های هیئت مدیره‌ی جدید را می‌پذیرد و امتیازات آن را ارج می‌نهد.

در ادامه وی با اشاره بر این که «ما امروز زیر سایه‌‌ی سرو وجود استاد کامران کاتوزیان قرار گرفته‌ایم» از استاد امراله فرهادی و مدرسه‌ی ویژه و تلاش ایشان برای برگزاری مراسم بزرگداشت استاد کاتوزیان و انتشار اولین شماره‌ی جهت اطلاع در دور جدید سپاسگزاری کرد.

وی همچنین با اشاره به کاستی‌ها و فرسودگی نظام آموزش و پرورش در عرصه‌ی تربیت نسل نوین طراحان گرافیک به معرفی نمایشگاه «در جست‌و‌جوی نسل نو» پرداخت که گزیده‌ای از آثار اعضای جوان انجمن طراحان گرافیک است که تفکر دیزاین در آثار ایشان بر مبنای زندگی «خلاف آمده عادت» (به تعبیر حافظ) و نیاز دنیای نوین شکل گرفته است. وی همچنین انتقادات را به رسمیت شمرده و از اعضای جوان خواست تا مشارکت بیشتر و خلاقانه‌ای در امور انجمن داشته باشند. همچنین از تمامی اعضا خواست تا همچنان پشتیبان انجمن باقی بمانند تا کاستی‌ها کمتر شود و تلاش‌های هیئت مدیره‌ی جدید به ثمر نشیند.

در ادامه آقای محمدرضا خاکساری به معرفی برنامه‌های هفته‌‌ی گرافیک پرداخت. از جمله «نشست رودرو» در روز ۱۳ اردیبهشت  و «نشست رودرو با موضوع دیزاین» در روز ۱۴ اردیبهشت در محل خانه‌ی هنرمندان ایران.

در بخش دوم مراسم که به بزرگداشت استاد کامران کاتوزیان اختصاص داشت با نمایش مستندی از زندگی و آثار ایشان آغاز شد و در ادامه آقای امراله فرهادی با ایراد سخنانی به نقش پررنگ ایشان در شکل گیری تبلیغات نوین ایران در پیش و پس از انقلاب اشاره کرد. همچنین به مشکلاتی که وی در زندگی حرفه‌ای خویش با آن مواجه شد و با این وجود به کار خویش ادامه داد.

در ادامه فایل صوتی مصاحبه‌ی استاد کاتوزیان به سمع حضار رسید و لوح یادبودی از طرف انجمن به نمایندگی آقای امراله فرهادی به ایشان اختصاص یافت.

سپس حضار به دیدار از نمایشگاههای «در جست و جوی نسل نو» و «آثار استاد کامران کاتوزیان» پرداختند و در پایان مراسم نیز عکس دسته جمعی سالیانه اعضا به ثبت رسید.

به اشتراک بگذارید:
آخرین اخبار

بیشتر بخوانید

حامیان انجمن