instagram telegram
ellipse
تقویم رویدادها

ایکودی ۲۰۱۸؛ «بچه‌ها هم می‌توانند»

ایکودی ۲۰۱۸؛ «بچه‌ها هم می‌توانند»

جشن ۲۷ آپریل روز جهانی طراحی در سراسر جهان، فرصتی برای شناخت ارزش طراحی و ظرفیت آن برای تغییر در جهان و بزرگداشت تاسیس پنجاه و پنجمین سالگرد انجمن بین‌المللی طراحی است.
وضوع سال ۲۰۱۸ «بچه‌ها هم می‌توانند!» و در آن فضاهایی که طراحی با جهان کودکان مطابقت دارد تمرکز خواهد داشت. امید‌های زیادی برای نسل آینده وجود دارد؛ آنها ابزارهایی برای حرکت به دنیای پیچیده‌ای که در آن قرار دارند، خواهند داشت؛ خوشبینی و بی‌گناهی آنها باعث می‌شود تا جهان بهتر شود.
به ما کمک کنید تا با شرکت در روز جهانی طراحی ۲۰۱۸، این موضوع را جشن گرفته و موجب تشویق و ترویج آن شویم. طراحی برای بچه‌ها، طراحی با بچه‌ها و معرفی طراحی به بچه‌ها!
برای سال ۲۰۱۸ با موضوع  «بچه‌ها هم می توانند» ایکودی سه راه برای اعضا پیشنهاد می‌کند:

۱- برای کودکان: «کارگاه جوان شروع کنید.»
طراحی انتقال پذیر است و با در نظر گرفتن اینکه کودکان امروز رهبران آینده خواهند بود، آگاهی زود هنگام از طراحی به عنوان یک شغل حرفه‌ای و روش شناسایی عناصر طراحی کلید اصلی است. “جوان آغاز کنید” کارگاهی است که کودکان را به سوی کاووش در قابلیت‌های خلاق شان سوق می‌دهد و سبب می‌شود تا آنها به ظرفیت‌های خودشان در حل مشکلات و آزمودن راه حل‌هایشان اعتماد کنند. در کار کارگاه “جوان آغاز کنید” کودکان می‌آموزند تا به  طراحی‌های اطراف خود توجه کنند و با اصول روش‌شناسی طراحی آشنا شوند.
هدف تقویت کودکان در وفق پذیری روش‌های فکر کردن نوآورانه و ارتقای سطح اعتماد به خلاقیت خود است. “جوان آغاز کنید” توسط استودیویی بنام “ما رپ هستیم” در مونترآل با همکاری ایکو-دی طراحی شد و اعضا قادر هستند آن را در مناطق خود تکثیر و استفاده کنند. جعبه ابزار “جوان آغاز کنید” شامل دستورالعمل‌های دقیق در خصوص آماده سازی- توجیح کردن مدرسه‌ها و راه اندازی یک کارگاه سه ساعته از نقطه شروع تا پایان است.
این کارگاه در سال ۲۰۱۷ با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت و برای روز طراحی ۲۰۱۷ در موسسات طراحی در کانادا، مکزیک، ایتالیا، آفریقای جنوبی، و کره جنوبی بکار گرفته شد.
برای دیدن تول کیت و دانلود آن این قسمت را کلیک کنید.

۲– برای طراحان: طراحی برای کودکان؛ طراحی برای راهنمایی کودکان
ادغام حقوق کودکان در روند طراحی در افق‌های آینده طراحان که به طراحی مسئولانه و بهتر برای کودکان اهمیت می‌دهند. راهنمای طراحی برای کودکان یک سند آنلاین است برای اصول و روش‌ها که توسط طراحان، روان شناسان و مدرسان طی همکاری ۴۸ ساعته در سال ۲۰۱۸ در هلسنکی برای نمایان کردن اثرات بزرگ طراحی بر کودکان جمع آوری شده است. هدف این راهنما پیشراندن خلق مجموعه‌ای جدید از طرح‌ها با استانداردهای بین‌المللی است. جایی که کودکان و نوجوانان در روند طرح‌ها موضوع کار هستند و نه ابزار. استفاده از دستورالعمل‌های بالای ۱۰ سال برای طراحی و رعایت اصول اخلاقی است. این راهنما تلاش می‌کند به طراحان کمک کند تا محصولات و خدماتی طراحی کنند که دارای اصول اخلاقی هستند و منافع کودکان در مرکز آنها رعایت شده باشد.

۳– رای سازمان‌ها: فعالیت‌هایی برای ترویج طراحی برای بچه‌ها
آیا نحوه استفاده از ابزار فوق را با اعضای خود به اشتراک می‌گذارید و یا خلق رویداد خود را برای ترویج تمرین طراحی برای کودکان و یا شروع یک ابتکار به صورت محلی را به دولت خود برای معرفی رشته طراحی در آموزش و پرورش ارائه می دهید. ما شما را تشویق به شرکت در روز جهانی طراحی با تلاش برای ایجاد تفاوتها در جوامع خود و به اشتراک گذاری نتایج آنها می‌کنیم.

 

به اشتراک بگذارید:
آخرین اخبار

بیشتر بخوانید

حامیان انجمن