instagram telegram
ellipse
تقویم رویدادها

درباره استاد مجید عقیلی

مجید عقیلی در شهریور 1342 در اصفهان بدنیا آمد، از رشته‌های مختلف هنر سررشته داشت، از دانشگاه هنر تهران فارغ‌التحصیل شده بود و در سال 1393 به دریافت نشان درجۀ یک هنری (دکترا) نائل آمده بود.

درباره استاد مجید عقیلی

دوست و همکار گرامی مان مجید عقیلی، از شهر اصفهان، یکشنبه 5 مرداد 1399، ما و این دنیا را وداع گفته و به دیار حق شتافته است.
مجید عقیلی در شهریور 1342 در اصفهان بدنیا آمد، از رشته‌های مختلف هنر سررشته داشت، از دانشگاه هنر تهران فارغ‌التحصیل شده بود و در سال 1393 به دریافت نشان درجۀ یک هنری (دکترا) نائل آمده بود. او فرزند آخر خانواده بود و در سایۀ خاندان هنرمند و هنردوستش به حیطۀ هنر وارد شده بود. مجید عقیلی رشتۀ گرافیک را ادامه داد و در طی دوران حرفه‌ای‌اش در نمایشگاه‌های متعددی شرکت کرد و نمایشگاه‌های موفقی را نیز برای دانشجویانش به راه انداخت. او عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران بود و همواره برای انجمن ایده‌ها و نظرات مثبتی داشت. او عضو هیئت مؤسس و شورای برنامه ریزی خانه گرافیک اصفهان بود، با سازمان‌ها و شرکت‌های به‌نام در سطح استان اصفهان و کشور همکاری داشت و آثار گرافیکی ارزشمندی را از خود بجا گذاشت. مجید عقیلی در طی تحصیل از بهترین اساتید گرافیک ایران بهره گرفته بود و بی‌دریغ یافته‌ها و دریافت‌هایش را در اختیار هنرجویانش می‌گذاشت.
او در دانشگاه‌های هنر اصفهان، دانشکدۀ هنر دانشگاه آزاد شهرکرد و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای مختلف تدریس داشت و عضو هیئت علمی دانشکدۀ علمی کاربردی سپهر بود. مجید عقیلی بانی رشتۀ گرافیک در هنرستان هنرهای زیبا، واحد دختران در اصفهان نیز بود. او با تعداد کثیری از ستادها و انجمن‌های هنری اصفهان و تهران همکاری می‌کرد و با روابط عمومی و اخلاق مثبتی که داشت با هنرمندان بنام کشور در ارتباط بود. همواره در صدد بود تا نخبگان طراحی گرافیک را به اصفهان دعوت کند تا دانشجویانش را از تازه‌ترین اخبار هنری مطلع سازد و در کنار دفتر خود در خیابان نظر اصفهان یک سویت کوچک برای پذیرایی از آنان درنظر گرفته بود.
او برای دانشجویانش پدری می‌کرد و در راهنمایی آنان از هیچ چیز دریغ نمی کرد. مجید مهربان و شاد بود و با لبخند همیشگی‌اش همواره مطلبی درخور برای انرژی دادن به محیط کار و آموزش داشت. با امید حرف می‌زد و همۀ کارها برایش شدنی بود. او نزد همه انسانی با وجود به حساب می آمد. به زغم آنکه در اصفهان زندگی و کار می کرد همیشه پی گیر مسائل صنفی بود و در هر شرایطی خود را برای مناسبت های مختلف صنفی به تهران می‌رساند. از دوستانش در انجمن صنفی طراحان گرافیک کمتر کسی است که از او خاطره‌ای نداشته باشد. او به تازگی طراحی و ساخت سنگ مزار برادر هنرمند مرحومش، حسن عقیلی را که در زمستان 1398 جهان را وداع گفت، به پایان رسانده بود. اکنون نوبت هنرمندان دیگر است که درصدد طراحی مزار او باشند. دردناک است. او که سابقه بیماری قلبی نداشت پیش از سکتۀ ناگهانی‌اش تا پاسی از شب، پشت کامپیوترش مشغول به کار بود و با همکارانش گفتگو ‌می‌کرد. فقدان این هنرمند را به همسر ایشان سرکار خانم فروزان کاوه و فرزندانش ماهور و همایون، به خاندان بزرگ عقیلی، همکاران و دانشجویانش و به جامعۀ هنری تسلیت می‌گوییم.
روحش شاد و یادش گرامی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران


برای دیدن چند اثر از ایشان این قسمت را کلیک کنید.
برای دیدن چند اثر از لوگوهای ایشان این قسمت را کلیک کنید.
برای دیدن چند اثر از پوسترهای ایشان این قسمت را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید:
آخرین اخبار

بیشتر بخوانید

حامیان انجمن