instagram telegram
ellipse
تقویم رویدادها
مبادی مباحث کارشناسی طراحی گرافیک در ارتباط تصویری (طراحی نشانه)
آخرین کتاب‌ها

مبادی مباحث کارشناسی طراحی گرافیک در ارتباط تصویری (طراحی نشانه)

به اشتراک بگذارید:

به تازگی دو کتاب جدید به مجموعه کتاب‌های آموزشی طراحی گرافیک، مبادی مباحث کارشناسی طراحی گرافیک در ارتباط تصویری، «طراحی پوستر» نوشته مصطفی اسداللهی و «طراحی نشانه» از مسعود سپهر، افزوده شده است. با انتشار این دو عنوان، تعداد کتاب‌های این مجموعۀ مفید به هشت عنوان رسیده است.
مصطفی اسداللهی مؤلف «طراحی پوستر» در مقدمه کتاب می‌نویسد: با وجود گسترش سیستم‌های نوظهور و متنوع اطلاع‌رسانی، پوستر هم‌چنان به عنوان یک رسانۀ محیطی مؤثر و جذاب اطلاع‌رسان در سراسر جهان نقش و کاربرد خاص خود را حفظ کرده است. بنابراین پوستر در مجموعه گرایش‌های مختلف گرافیک جایگاه ویژه‌ای دارد. برای طراحی پوستر قواعد بسیاری نوشته شده است ولی معروف است که به تعداد طراحان گرافیک جهان. شیوۀ و روش طراحی پوستر وجود دارد. اما پوستر تأثیر‌گذار ویژگی‌های خاصی دارد، در این کتاب سعی برآنست که تعدادی از این ویژگی‌ها به صورت برنامه‌های تمرینی ساده ارائه شود، که حاصل سال‌ها تجربه در تدریس سرفصل طراحی پوستر است که معمولاً در سال‌های پایانی دوره کارشناسی گرافیک ارائه می‌شود.
به بیان مسعود سپهر در پیشگفتار کتاب «طراحی نشانه» آمده است که: نشانه در ارتباط تصویری نه تنها مخاطبین را از وجود، حضور سازمان، محصول یا خدمات، یا موضوعی غیر از خود، به شیوه بصری، مطلع می‌کند بلکه مهمتر از آن به موضوع شخصیت و هویت می‌دهد. در این کتاب به مباحث نظری و مفاهیم کلی دربارۀ‌ نشانه به اختصار پرداخته شده، و بیشتر به شرایط و چگونگی ساخت‌وساز نشانه در روند طراحی گرافیک توجه شده است و اینکه نشانه در ارتباط تصویری باید دارای چه خصوصیاتی باشد، به چه چیزهایی در طراحی آن توجه کرد، و برای رسیدن به یک نشانۀ‌ مناسب بایـد طـراحی آن از چه مراحـلی بـگذرد. با این هـدف مباحث آموزشـی کتـاب را، مثـال‌ها و تـمرین‌هایی مناسب برای طراحی نشانه در ارتباطات تصویری همراهی می‌کند.
هدف از انتشار کتاب‌های این مجموعه، افزودن دانش نظری و مهارت‌های کاربردی دانشجویان طراحی گرافیک و علاقه‌مندان به این رشته است که برای استفادۀ بهتر دانشجویان و درک بهتر مطالب، در پایان بخش‌ها تـمرین‌هایی آورده شده است و تألیف آن‌ها به‌شیوه‌ای است که برای عموم علاقه‌مندان، هنرجویان و مدرسان این رشته نیز به‌ صورت کتابی راهنما مفید است. سایر عنوان‌های منتشر شده در این مجموعه عبارتند از: طراحی گرافیک محیطی، تجزیه و تحلیل آثار گرافیک، طراحی گرافیک برای تبلیغات، طراحی گرافیک برای وب و فضای مجازی، طراحی گرافیک متحرک، طراحی برای فونت فارسی.

اطلاعات شناسه
تالیف: مسعود سپهر
ناشر: انتشارات فاطمی
قطع: وزیری
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: 0 صفحه
تخفیف اعضا: اعضا محترم میتوانند با ارائه کارت عضویت خود از تخفیف 10 درصدی برخوردار شوند.
کتاب‌های پیشنهادی
حامیان انجمن