اخبار

10 مثال برجسته کاربرد رنگ نئون در طراحی

این مثال‌های زیبا و برجسته که با رنگ نئون طراحی شده است،‌بیش از حد تصور چشم نواز هستند.

انتخاب درست رنگ در طراحی‌ها همواره تصمیم دشواری بوده است. گاهی برای درک بیشتر این مسأله می‌توان از رنگ‌های غنی‌تر و روشن‌تراستفاده کرد. بدون شک انتخاب نئون در طراحی کارهای تصویری و برندها تأثیرات خیره کننده‌ای به جا می‌گذارد و تا  حد امکان، نظر را جلب می‌کند. ما در این جا برخی از الهام بخش ترین مثال‌های نئون را انتخاب کرده‌ایم.(عینک‌های آفتابی را دست به دست بدهید)

۱.کارت دیوالی(۲۰۱۳) :

میرا مالهورتا (Mira Malhorta ) از طرح‌های غم انگیز و متداول می‌پرهیزد، و معمولا از تایپو گرافی‌هایی که به صورت اختصاصی طراحی شده‌اند استفاده می‌کند.

 

ما همه عاشق این کارت دیوالی که میرا ملهورتا طراحی کرده است هستیم. میرا توضیح داده که “در جشنواره‌ی نورها، این کارت به منظور نشان دادن روشنایی و منحصر به فرد بودن طراحی شده است نه برای القای تاریکی. حس زیبا شناسی در بازار هند ریشه در فلایرهای پر جنب وجوش و پوسترهای بسیار زیبایی دارد که با وسایل کم هزینه چاپ شده است.
۲. گروه ام تی وی :
این محل دوست داشتنی توسط طراح آلمانی کریستین شانک برای ‌ام تی وی (MTV ) خلق شده است. شخصیت‌های نئونی فوق العاده قشنگ، دنیایی کاملا جدید خلق می کنند. او به خاطر می آورد” این تم گرم و راحت، بهترین ایده‌ای بود که در طول زمستان با انجام دادنش به ما گرما بخشید. من وقت نسبتا زیادی را برای طرح اولیه، طراحی خصوصیات و انتخاب مکان درست، صرف کرده‌ام.”
۳. طراحی حروف ویلیام هیل :

استیون بونر خالق تایپوگرافی‌های الهام بخش است.
طراح بریتانیایی استیون بونر یکی از طراحان حروف مورد علاقه‌ی ماست. این تایپوگرافی سفارش آژانس آرت اند گراف (Art & Graph ) است که برای سایتی آنلاین طراحی شده بود. او توضیح می‌دهد که “من تمام حروفی را که حس این محل را القا می‌کرد کشیدم و افراد شرکت آرت اند گراف چوب جادویی خود را روی آن تکان دادند تا به قول خودشان روشنایی رنگارنگ و حرکات نئون سریع از میان دستگاه‌ها را ایجاد کنند. وی می گوید: “بیش از این نمی‌توانستم موافقت کنم.”
۴. موراگ مایرز کاف :

موراگ مایرزکاف (Morag Myerscough ) متخصص در طرح‌های نئون روشن با حروف درشت است.
موراگ مایرز کاف برنده چند جایزه خالق استودیو مایرز کاف است. استفاده از طرح‌های هندسی و در کنار آن بهره گیری از طیف‌های زیبای نئون در بسیاری از کارهای وی بخوبی آشکار است. او به طور خاصی به دلیل استفاده از رنگ در پروژه‌هایش مورد توجه است. نمونه ای از کاربرد طرح نئون را می‌توانید در کار کافی شاپ موومنت (Movement ) در گرینویچ مشاهده کنید.
۵. کتاب پالت‌های ویکشنری :

یک عنوان زیبا با استفاده از رنگ‌های روشن نئون
این کتاب زیبا از آخرین سری پالت‌های ویکشنری به اینکه چه چیزی فلورسنت را بسیار جذاب ساخته می پردازد. این کتاب ۲۹۶ صفحه‌ای‌، تحت عنوان پالت شماره ۴: نئون، گرافیک جدید با رنگ فلورسنت، کاربردهای رنگ‌های فلوئورسنت و مکان مورد استفاده اش را در دنیا به نمایش در می‌آورد.
۶. صندلی :
استفاده ظریف از رنگ نئون در طراحی مبلمان
مبلمان، موضوع مهمی در طراحی صنعتی است. نتیجه‌ی آن ایده ای، که می‌تواند طراحی دکوراسیونی ماندگار و به روز را خلق کند. طراحی از زن و شوهری به نام Baines and Fricker که هنوز جذاب است به ما نشان می‌دهد، برای اینکه از رنگ نئون در طراحی‌هایتان استفاده کنید، لازم نیست خیلی خاص باشید.
۷. شرکت تاترملبورن :

شرکت تاتر ملبورن که شعبه‌های جدیدش را با استفاده از نئون معرفی کرده است.
آگوست، ماه درخشانی برای شرکت تاتر ملبورن بود، به این دلیل که این شرکت، محصولات فصل جدید ( 2013) وهویت برند خود را در این ماه عرضه کرد. رئیس سابق جشنواره ملبورن (برت شی)، همچنین مدیر جدید هنری و مدیر عامل شرکت ام تی سی طراحی این برند تحت تاثیر نئون را بر عهده داشت و آن را در همه‌ی پوسترها، بروشورها، آگهی‌ها و برنامه‌ها مورد استفاده قرار داد.
۸. حبیبی :

این خط عربی استفاده از رنگ نئون را برای ما به خوبی تعریف می کند.
این نوع برند سازی که به سبک خط عربی طراحی شده، با خیابان‌های مکزیک تطبیق پیدا کرده است. رنگ نئون ومواد ارزان قیمت مانند پاکت‌های کاغذی، کار را بسیار متمایز نشان می دهد. تحقیقات عمیق و فهم دقیق از الفبای عربی برای طراحی، امری کلیدی بود. استفاده صحیح از مداد، قلموهای مخصوص، کلمات و علامت‌های مختلف در هر دو زبان عربی و لاتین به خوبی احساس می‌شود. استفاده‌ی ماهرانه از نئون در این طرح بسیار دوست داشتنی است.
۹. هنر کامپیوتری :
یک سری پوشش‌های نئون درخشان طراحی شده توسط لوک اونیل.
هنرهای کامپیوتری در مجلات، این کتاب‌های دستی خارق العاده را برای سری “کادوها” خلق کرد. برای هرجلد کتاب طیف‌های مختلف رنگی نئون استفاده شده است. این طرح توسط ویرایشگر آن زمان مجله “هنر” طراحی شده بود. اگر بخواهید می‌توانید آن را در سایت خریداری کنید.
۱۰. امید تازه:

استفاده زیرکانه از رنگ نئون در طراحی پارگی جلد کتاب.
در این طراحی که توسط PY طراح مقیم سنگاپور اجرا شده، رنگ نئون به طرزی ستودنی بکار برده شده است.کل پروژه از طرح اولیه، چاپ، صحافی، لمینت، تا و پارگی آغاز شد! همه این کارها به طور دستی انجام شد. او توضیح می‌دهد که عنوان” امید تازه” روی کاغذ رنگی نئون چاپ شد، کاغذ کرافتی روی آن کشیده شد و سپس پارگی روی آن ایجاد شد که تیتر را نمایان سازد.