اخبار

پیمان ماندگار، گزارش پژوهشی/تصویری از دو دهه پشتیبانی و همکاری حامیان با انجمن

بیش از بیست و یک سال از بنیانگذاری و آغاز بکار «انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران» می‌گذرد. «انجمن» در این بازه زمانی افزون بر برگزاری کامروایانه چندین دوره دوسالانه بین‌المللی پوستر و گرافیک معاصر ایران، بیش از ۳۰ گردهم‌آیی سالانه یا انتخاباتی، ۷۰ نمایشگاه بزرگ و کوچک، ۳۱ نشست، کارگاه و سخنرانی با رویکردی آموزشی، برگزاری ۷ مسابقه و ۸ بار داوری رویدادهای فرهنگی را به انجام رسانده است.
انتشار ۶۸ شماره “جهت اطلاع” و نیز تالیف، تولید و انتشار بیش از ۲۸ عنوان کتاب و ده‌ها عنوان دفترچه‌های آموزشی ویژه‌ی پیشه‌ی گرافیک بخشی دیگر از کارهای «انجمن» در این سال‌ها است. این کارنامه و دستاورد بزرگ برآیند آن‌دسته از کارهای فراروی «انجمن» بوده که بدون وجود «پشتیبانان» و به تنهایی هرگز اجرا نمی‌شد. راست آنست که برگزاری هریک از این رویدادها نیاز به منابع مالی زیاد داشته که از توان “انجمن”و سرچشمه‌های درآمدی آن فراتر بوده است. بسیاری از کارهایی که در این نمایشگاه به آن‌ها اشاره شده تنها با «پشتیبانی مالی» نهادهای فرهنگی، دولتی و بویژه بخش خصوصی امکان اجرایی یافته است.
این نمایشگاه به دبیری مهدی گوران سوادکوهی ، به پاس قدردانی و سپاس از  همه ی آنانی که برای بزرگی «انجمن صنفی طراحان گرافیک» در بیش از ۲۰ سال همراه بودند، در روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت، ساعت ۱۷ در باغ موزه قصر گشایش می‌یابد.