اخبار

فراخوان ثبت اطلاعات هنرمندان و صاحبان مشاغل هنری متضرر از کرونا اعلام شد

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، دفتر اقتصاد فرهنگ وهنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی اطلاعیه‌ای، فراخوان دریافت اطلاعات هنرمندان و صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا را اعلام کرد.

با توجه به ضرورت ارائه اطلاعات هنرمندان و صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ای آسیب دیده در بحران کرونا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای بهره مندی از بسته های حمایتی دولت، صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا می توانند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.farhang.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند.

علاوه بر رعایت موارد زیر برای ثبت نام متقاضیان، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران ذکر این نکته را ضروری می‌داند که ثبت نام برای اشخاص حقیقی و حقوقی در درگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر است؛ اشخاص حقیقی شامل اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است که برای ثبت نام الزامی است شماره عضویت خود را در سامانه وارد کنند. اشخاص حقوقی نیز شامل صاحبان موسسات و دفاتر تبلیغاتی هنری هستند که برای ثبت نام الزامی است شماره ثبتی خود را در سامانه ثبت کنند.

بر این اساس، اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران روز دوشنبه و سه‌شنبه ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌ماه برای ثبت اطلاعات خود در سامانه وزارت ارشاد فرصت دارند.

راهنمای ثبت نام صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌‏ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا به شیوه زیر است:

– ثبت‏ نام با درج کد ملی و شماره تلفن همراه اختصاصی متقاضی امکانپذیر است.
– بعد از ثبت نام فرم اطلاعات اشخاص حقیقی و واحد کسب و کار را بر اساس رسته فعالیت و رشته فعالیت باید تکمیل نمایید
– افراد حقیقی که به صورت خویش ‏فرما و یا برای مراکز فرهنگی، هنری و رسانه ‏ای بدون قرارداد استخدامی پیش از شیوع بیماری کرونا فعالیت داشتند با انتخاب گزینه اشخاص حقیقی بعد از ثبت نام و ورود به سامانه، فرم مخصوص اشخاص حقیقی را تکمیل کنند.
– مدیران کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ‏ای دارای صاحب امتیاز حقیقی یا حقوقی، با انتخاب گزینه واحد کسب و کار فرم مخصوص اشخاص حقوقی را تکمیل کنند.
– اطلاعات لازم درباره رسته کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ‏ای در فراخوان “ثبت نام صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه ‏ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا” آمده است.
– اطلاعاتی که درج‏شان در فرم ثبت‏ نام الزامی است با علامت * مشخص شده‏ اند.
فرآیند ثبت درخواست متقاضیان :
مراجعه به سامانه و ثبت کد ملی و شمراه همراهی که متعلق به همان کد ملی است.
دریافت نام کاربری با نام شمراه همراه متقاضی و رمز عبور اختصاصی از سامانه
ورود به سامانه با نام کاربری و کلمه رمز عبور
تکمیل فرم اشخاص حقیقی و یا حقوقی بر مبنای نوع فعالیت که در سامانه ارائه شده است.
منبع